Magnoliapisze.pl

Profesjonalne opisy produktów
Czy unikatowe opisy produktów przekładają się na zyski?

Czy unikatowe opisy produktów przekładają się na zyski?

Opisy produktów w sklepie internetowym mogą skłonić potencjalnego klienta do dokonania zakupu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sklepów z podobnym asortymentem jest minimum kilkadziesiąt. Dlaczego klient miałby zdecydować się właśnie na ten sklep, jeśli niczym nie różni się on od pozostałych. Wielu sprzedawców kopiuje gotowe opisy, a wiec sam strzela sobie w kolano.

Osoba poszukująca danej rzeczy nawet nie zapozna się z taką treścią. Zwróci uwagę wyłącznie na cenę i jakość zdjęcia. Niewiele osób ma świadomość, że opisy marketingowe mogą bezpośrednio przełożyć się na wyższe zyski. Jak to jest możliwe? Posiadając interesujący oraz wartościowy tekst opisujący produkt można pozwolić sobie na wyższe ceny. Nawet, jeśli dana osoba znajdzie ten sam przedmiot taniej, to istnieje duża szansa, że jakość tekstu i fotografii skłoni ją do pozostania w sklepie i dokonania zakupu. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak duża jest siła przekazu. Starannie zredagowany tekst może być przyczyną tego, że potencjalny klient pomyśli, że jest to produkt lepszy, niż ten u konkurencji, a tym samym będzie skłonny wydać kilka złotych więcej.

Warto zlecić tworzenie opisów produktów osobom, które mają pewne doświadczenie. Oczywistym jest, że sprzedawca mając w swoim asortymencie setki produktów będzie miał spory problem, aby zredagować wszystko samodzielnie. Na początku warto stworzyć teksty dla produktów najchętniej kupowanych, a następnie sukcesywnie podmieniać pozostałe przedmioty z oferty. Mogłoby się wydawać, że zajmie to bardzo dużo czasu, jednak wcale tak nie jest.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.