Magnoliapisze.pl

Profesjonalne opisy produktów
Dlaczego opisy produktów są tak ważne?

Dlaczego opisy produktów są tak ważne?

Każdy, kto prowadzi własny e-sklep powinien być świadomy, że podstawą są unikatowe opisy produktów. To właśnie one zachęcają klienta do pozostania na stronie oraz zapoznania się z jej treścią.

W sieci można zapewne znaleźć kilkadziesiąt innych sklepów, które sprzedają ten sam produkt. Kopiując opis trzeba liczyć się z tym, że sklep nie będzie niczym się wyróżniał, a tym samym nie przyciągnie potencjalnych klientów. Osoba poszukująca danego produktu będzie zwracała uwagę wyłącznie na cenę. Czy to oznacza, że trzeba maksymalnie ją obniżyć, tak aby ktoś zdecydował się na zakup? Absolutnie nie! Ważne jest, aby zoptymalizować treści w taki sposób, aby były one ciekawe i wartościowe z punktu widzenia klienta.

Optymalizacja opisów produktów powinna rozpocząć się od zredagowania treści.

Tekst powinien być napisany językiem sprzedażowym, ale tutaj również trzeba zachować umiar. Należy wydobyć wszystkie atuty danego przedmiotu lub usługi, ale całość musi brzmieć profesjonalnie. Nie mogą być to typowo reklamowe zwroty. Co warto umieścić w opisie produktu? Przede wszystkim to, w jaki sposób można go wykorzystać, jakie osoby będą z niego najbardziej zadowolone, jakie korzyści niesie zakup itd. Oprócz tego warto urozmaicić opis zdjęciami. Powinny być one zrobione w sposób fachowy. Sprzedając ubrania można zaangażować do zdjęć własną modelkę. Proponując ozdoby hand-made warto fotografować go na charakterystycznym tle. Niedbałe zdjęcia nie pomogą w podjęciu decyzji o zakupie. W takiej sytuacji lepiej użyć zdjęć katalogowych, o ile istnieją.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.